Bitcoin ویا واحد پولی مجازی چیست؟

Bitcoin ویا واحد پولی مجازی چیست؟

Bitcoin از دو کلمه گرفته شده است یکی bit که متشکل از 0 و 1 میباشد و دیتا های آنلاین بر همین اساس ذخیره میشود. و دیگر coin یا سکه پولی. پس میتوانیم تعریف کنیم که Bitcoin عبارت از واحد پولی مجازی در دنیای انترنت میباشد. بیت کاین یک سیستم peer to peer میباشد یعنی در هنگام معامله از قبیل ارسال و دریافت، هیچ کسی جز شما و شخص مقابل دخالت ندارد. بیت کاین یک واحد پولی مستقل است و بطور مشخص مربوط  دولت و یا شخصی نمیشود. و از cryptoBgraphy استفاده میکند یعنی دیتا ها در هنگام معامله در دنیای انترنت، encrypt میشود تا از هکر ها در امن باشد.

برای اولین بار شخصی بنام Satoshi Nakamoto در سال 2009 میلادی Bitcoin را معرفی کرد. بیت کاین مانند واحد پولی فزیکی دارای ارزش ثابت نمیباشد و ارزش آن در حال تغییر و تبدیل است طوریکه قیمت یک بیت کاین در سال 2009 صفر دالر بود و مردم چون تفریح از آن استفاده میکردند و در 2010 به اندازه 1 دالر بود. اما حالا یک بیت کاین به قیمت 8500$ میباشد در حالیکه یک هفته قبل قیمت آن 700$ بود.

حتما بخوانید: چگونه برنامه درسی مفیدی داشته باشیم!

موارد استفاده بیت کاین

قسمیکه شما از طریق پول فزیکی خود میتوانید خرید کنید، به شخصی پول بفرستید و یا میتوانید به واحد پولی دیگر تبدیل کنید.از طریق Bitcoin (واحد پولی مجازی) نیز میتوانید از مارکیت ها خریداری نمایید، به شخصی دیگری ارسال کنید و یا به پول نقد تبدیل کنید. بشرطی که مارکیت مربوطه از بیت کاین استفاده نماید.

ساختن اکونت بیت کاین چگونه است؟

شما میتوانید در یکی از سایت های انترنتی که خدمات Bitcoin را ارایه میکند، بروید و اکونت بیت کاین خود را بسازید. راه های متفاوتی برای داشتن بیت کاین وجود دارد. شما میتوانید پول های ماستر کارت خود را به بیت کاین تبدیل کنید. و یا شخصی دیگری برای تان بیت کاین ارسال کند. و یا از طریق mining در اکونت تان صاحب بیت کاین های بیشتر شوید.

Mining در بیت کاین

شما میتوانید توسط کمپیوتر و موبایل خود در صورت داشتن یک کمپیوتر با مشخصات بالا و موبایل با مشخصات بالا bitcoin mining را انجام دهید.  یک راه دیگر برای bitcoin mining نیز وجود دارد طوریکه اگر شما در هنگام transaction مقدار بیت کاین بین اشخاص دیگری به آنها کمک کنید تا transaction بصورت درست آن صورت بگیرد در این صورت به شما نیز مقداری بیت کاین پرداخته میشود.

Wallet در بیت کاین

مانند بکسک جیبی که ما پول خود را در آن ذخیره میکنیم در دنیای مجازی نیز بکسک جیبی که میتواند Bitcoin ما را ذخیره کند بنام wallet یاد میشود. یکی از سافت ویر های wallet که میتوانید از آن استفاده کنید عبارت از Electrum است که بعد از دانلود میتوانید در کمپیوتر و یا موبایل خود آنرا نصب کنید. و توسط این سافت ویر میتوانید transaction نیز کنید.

Transaction در بیت کاین

به تبادله bitcoin میان اشخاص بنام bitcoin transaction یاد میشود.

برای دانستن مطالب بیشتر ما را در رجوع دنبال کنید.

 

 

 

سکینه موسوی

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.