5 بهترین سیستم مدیریت محتوا یا CMS

5 بهترین سیستم مدیریت محتوا یا CMS

CMSها یا سیستم‌های مدیریت محتوا به کاربر برای ایجاد، ویرایش و پخش مطالب دیجیتال مانند متن، فایل‌های جاسازی‌شده تصویری و صوتی، و گرافیک جذاب؛ اجازه می‌دهد. آنها برای تنظیم، نوشتن و بروزرسانی شما را کمک می‌کند. امروزه سی‌ام‌ایس CMSهای بسیار زیادی در بازار موجود است. انتخاب کردن بهترین نوع سیستم مدیریت محتوا از بین انبوه آنها کارِ دشواری است و شاید نگران و متوجه بعضی نکات مثل امنیت، بروزرسانی، سرعت، افزونه و پوسته‌ها باشید. درین مقاله ما تمام نکات مورد نیاز شما درمورد 5 بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا در سال 2017 را بیان می‌کنیم.

5 بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا در 2017

1- وردپرس WordPress

سیستم مدیریت محتوا

وردپرس – سیستم مدیریت محتوا

وردپرس سی‌ام‌اس رتبه اول در بین سیستم‌های مدیریت محتوا می‌باشد که بنا به دلایل چند در بین بهترین‌ها و بهترین انتخاب گردیده است. وردپرس تنها یک CMS نیست بلکه می‌توانید آنرا منحیث یک FrameWork نیز استفاده کنید و یک سیستم مدیریت دلخواه بسازید. از وردپرس می‌توانید برای سایت‌های مانند تجارت الکترونیکی یا E-Commerce، فارم  Forum، و شبکه‌های اجتماعی بهره گیرید. وردپرس در کمتر از 5 دقیقه قابل نصب است، دارای حدودا 44 هزار نوع افزونه، 300 پوسته‌های رایگان و حدودا 75 میلیون وب‌سایت از وردپرس استفاده می‌کنند.

بیشتر بدانید: 5 افزونه‌ی برتر وردپرس

2- Joomla

سیستم مدیریت محتوا

جومله – سیستم مدیریت محتوا

جومله یک CMS رایگان و اوپن‌سورس برای نشر مطالب انترنتی می‌باشد. 2.8 میلیون وب‌سایت از جومله استفاده می‌کنند و تقریبا دارای 75 میلیون دانلود، بیش از هزار پوسته و قالب رایگان و 5 هزار افزونه‌ی رایگان می‌باشد. این سی‌ام‌اس نهایتا 10 دقیقه را جهت نصب شدن در بر میگیرد.

3- Drupal دروپل

سیستم مدیریت محتوا

دروپل – سیستم مدیریت محتوا

دروپل در سال 2001 باز‌منتشر شد و حال سومین سیستم مدیریت محتوای معروف است. این سیستم بالای حدودا 1.1 میلیون وب‌سایت نصب و 25 میلیون بار دانلود شده است. از سرعت خیلی خوبی برخوار است. این سیستم دارای بیش از 2000 پوسته‌ی رایگان به اضافه 26 هزار افزونه‌ی رایگان می‌باشد. برای نصب شدن حداکثر به 10 دقیقه نیاز دارد.

4- Magento

سیستم مدیریت محتوا

magento – سیستم مدیریت محتوا

اگر می‌خواهید یک وب‌سایت تجارت الکترونیکی یا E-Commerce بزنید، پس Magento بهترین گزینه برای شما است. شاید نیاز به نصب نرم‌افزار‌های کمکی برای فروختن اجناس بصورت آنلاین داشته باشید، ولی Magento مشخصا برای تجارت و سودافروخت الکترونیکی ساخته شده است. قابلیت‌ها و پوسته‌های آماده شده‌ی این سیستم؛ شخصی‌سازی بی‌نهایت را فراهم می‌سازد. برعلاوه Magento ویرایش‌های متفاوتی را برای تجارت‌های خورد و بزرگ ارائه می‌کند.

5- Typo3

سیستم مدیریت محتوا

Typo3 – سیستم مدیریت محتوا

سیستم مدیریت محتوای Open Source، سیستم مدیریت تجاری یکپارچه شامل تمام زمینه ها و روش های کامپیوتری که برای برنامه ریزی موثر و مدیریت یک حرفه و تجارت لازم است؛ می‌باشد. این سیستم دارای محصولاتی است که قابلیت شخصی‌سازی شدن و قالب‌بندی شدن را برای مدیریت محتوای وب، با فراهم آوری اصول و زمینه برای وب‌سایت‌ها، متقاضی‌ها، وب و برنامه‌های موبایل در سرتاسر جهان؛ می‌باشد.

 

امیدواریم که لیست بالا شما را برای انتخاب CMS سایت‌تان یاری رساند، مطمئنا سیستم‌های دیگری نیز در بازار موجود است اما ما بهترین‌ها برای‌تان در بالا لیست کرده‌ایم. با رجوع باشید!

 

منبع: TECHNIG

رضا بیانی "فرزام"

غلام رضا بیانی "فرازم" متولد سال 1376، در ولسوالی مرکز بهسود ولایت میدان‌ورک افغانستان هستم. نسبت به علاقه‌مندی زیاد به رشته‌ی کامپیوتر و مهندسی آن، از طریق کانکور سراسری افغانستان جذب دانشکده‌ی انجینیری کامپیوتر دانشگاه پولی‌تخنیک کابل شدم و در آنجا تحصیلم را به پیش می‌برم. در دیگر اوقات مشغول طراحی وب، وبلاگ‌نویسی، مدیریت سایت Codejow.com و همچنان سایت روبروی شما (رجوع) می‌باشم.

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.