چگونه شاد و خندان زندگی کنیم؟

چگونه شاد و خندان زندگی کنیم؟

شاد زندگی کردن بهتر گذینه برای بهتر زندگی کردن میباشد،حتما تا به حال برای شما اتفاق افتاده است صبح که از خواب بیدار شده اید بسیار بی حوصله و خسته باشید. این روزها واقعا روزهای وحشتناکی است طوری که احساس می کنید همه چیز بر علیه شما است در چنین روزهایی شما هم حتما تلاشی برای سرحالی و شادی خود انجام نداده اید مثلا کوچکترین کار برای تقویت روحیه لبخند زدن است ایا شما ان را امتحان کرده اید؟

خوب در این قسمت سوالی مطرح شد ایا می خواهید از دست این روز های کسالت بار و پر از دل تنگی خلاص شوید؟

اگر می خواهید پس مدتی کوتاهی از وقت گران بهایتان را به ما اختصاص داده و از توصیه های ما برای داشتن یک زندگی مملو از شادی استفاده کنید .

لبخند زدن:

در راه رفتن به محل کار، مدرسه یا دانشگاه هر کس را که می بینید لبخند بزنید و سلام دهید صبح بخیر بگویید به این فکر نکنید که انها به عقل شما شک خواهند کرد .

یک لبخند ساده باعث می شود ۴۳ ماهیچه صورت شما منبسط و منقبض شوند که در نتیجه فعل و انفعالات  مغز تغییر کرده وباعث ایجاد روحیه شادمانی در شما می گردد.

یک لبخند ساده هدیه قشنگی است که می تواند به دیگران تحویل دهید و عامل ایجاد یک روز بهتر در زندگی خود و دیگران باشید.

زیر نور افتاب نشستن:

در روزهای افتابی سعی کنید زیر نور افتاب بنشید و استراحت کنید چون نور افتاب برای انسان بسیار مفید است .

پروفسور دان اورن ،روانشناس دانشگاه ییل معتفعد است که  حداقل ۳۰ دقیقه نشستن زیر نور افتاب ارامش و روحیه بالایی به فرد می دهد و افسردگی و بی حالی را رفع می کند .

یک لیوان پر، آب خنک:

هر وقت احساس خستگی و بی حالی کردید یک لیوان بزرگ اب خنک بنوشید .

با توجه به این که در حدود ۶۰ درصد بدن انسان را اب تشکیل داده است و ۸۵ درصد بافت مغز نیز اب است عجیب نیست که با کمبود اب در بدن احساس سرگیجی ، بی حالی ، سردرد و یبوست به شخص دست دهد.

تلویزیون ها، خاموش:

سعی کنید در اخرهای هفته ، یا حداقل روزی یک ساعت تلویزیون را خاموش کرده و سرگرمی های دیگر را امتحان کنید .خاموشی تلویزیون برای تمام اعضای خانواده مفید خواهد بود با خاموش کردن تلویزیون شما وقت بیشتری دارید تا ارزش واقعی محبت و زندگی وافعی را درک کرده و به دیگران نیز هدیه دهید.

مرور کردن خاطرات شیرین:

برای انرژی گرفتن و دوباره شارژ شدن یکی از تصاویر زیبا و به یادماندنی خانوادگی خود را سر میز کارتان قرار دهید .دکتر دیوید کراس نویسنده کتاب عکس درمانی و سلامتی روحی هم معتقد است دیدن عکس های به یادماندنی ، افسردگی و ناراحتی را از بین برده و روحیه شاد را جایگزین ان می کند .

مقایسه نکردن خود با دیگران:

هیچ وقت خود را با دیگران مقایسه نکنید وقتی شما خود را با کسی مقایسه  نکنید نسبت به کارها و اعمال خود احساس بهتری خواهید داشت و بیشتر از داشته های خود راضی خواهید بود. وقتی عادت کنید دایما خود را با دیگران مقایسه کنید و ان ها را بهتر از خود بدانید به طور حتم روز به روز عیب جوتر و تلخ تر خواهید شد.

مسولیت پذیر باشید:

وقتی همیشه برای مشکلات تان دنبال مقصر باشید ،نمی توانید مثبت فکر کنید ،فقط مسولیت کارهای خود را قبول کنید نه بیشتر از ان و نه کمتر.

کنجکاوی نکردن در زندگی دیگران:

تلاش برای کشف کردن اسرار دیگران و یا سر دراوردن از مسایل شخصی و خصوصی انها باعث کاهش انرژی زیادی از شما می شود بر علاوه سبب می گردد که دیگر اشخاص از ایجاد رابطه ی دوستی با شما خود داری کنند که درنتیجه باعث ایجاد ناراحتی و افسردگی در زندگی شما می گردد.

اخم هایتان را باز کنید:

همیشه خونگرم ، مهربان و خوش خلق باشید .دوستانه برخورد کردن حتی در زمانی که قهر یا عصبی هستید لذت زندگی و احساس خوش حالی را می افزایید.

کمک به دیگران:

همکار و هم یار شدن با دیگر انسان ها باعث ایجاد یک نوع احساس شادی در درون افراد می گردد این کمکات می تواند به هر نوع باشید از بزرگترین کمک ها تا کوچکترین کمک ها مانند نجات زندگی یک شخص تا کمک به یک شخص با گفتن کوچک ترین کلمه که باعث خوشحالی او می شود .

پرهیز از گوش دادن به موسیقی های غمگین:

فقط برای یک ماه از گوش دادن به موسیقی هایی که باعث ایجاد ناراحتی در شما می شود دوری کنید و توجه خود را بیشتر به موسیقی ها شاد متمرکز کنید . خصوصا از گوش دادن به موسیقی های رپ خوداری نمایید که باعث تحت تاثیر قرار دادن روحیه تان می گردد.

ملاقات نکردن بعضی اشخاص :

تا مدتی از تماس با شخصی که در گذشته باعث ناراحتی شما شده است خوداری کنید وجود چنین اشخاص می تواند شما را به یک شخص وابسته تبدیل کند و اینده شما را به صورت جدی به خطر بیندازد.

گذراندن وقت با کسایی که دوست شان داریم:

با دوستان شاد و مثبت خود بیشتر اوقات تان را سپری کنید و از نشست و برخواست با افراد منفی دوری کنید چون اینگونه افراد یاس و ناامیدی را در شما به وجود می اوردند .

 

ایا شما با مستربین اشنایی دارید و می دانید چرا همیشه شاد است.

بیاید چند نکته آموزنده از مستربین یاد بگیریم تا زندگی شادی داشته باشیم.

  •  مستربین از هیچ کس توقع ندارد.
  •  مستربین در لحظه زندگی می کند.
  •  مستربین برای خودش زندگی می کند.
  •  مستربین همه چیز را اسان می گیرد .
  •  مستربین از کوچک ترین جزییات زندگی اش لذت می برد.

امیدواریم با خواندن و استفاده از این نکات باعث ایجاد تحولی جدید در زندگی تان شده باشیم و به امید روزی که همه ما بتوانیم زیبا  زندگی کردن را یاد بگیریم و به دیگران نیز یباموزیم.

برای خواندن مطالب جالب و اموزنده با ما همراه باشید. رجوع ، سایت من و تو .

 

خدیجه حسنی

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.