نکات قابل توجه موقع خرید کمپیوتر

نکات قابل توجه موقع خرید کمپیوتر

موقع خریدن کمپیوتر ابتدا مهم است که بدانید هدف اصلی شما از استفاده کمپیوتر چیست.

  1. اگر شما یک استفاده کننده عادی هستید و هدف اصلی شما استفاده از برنامه های ساده مانند برنامه های آفیس پکیج، ساختن ویب سایت، استفاده از انترنت، ایدیت متن وغیره میباشد پس نیاز به کمپیوتر های مودل بالا ندارید.
  2. اگر سروکار شما با ایدیت ویدیو، ایدیت صدا، گیم های سه بعدی وغیره است شما باید کمپیوتریکه مشخصات بالا داشته باشد را خریداری کنید. تا با صرفه تر عمل کرده باشید.

در قدم دوم نکات ذیل باید در نظر گرفته شود

1- پراسسر یا CPU :

پراسسر بعنوان مغز کمپیوتر میباشد و بعنوان یک بخش خیلی مهم در انتخاب کمپیوتر باید مدنظر گرفته شود. اگر شما یک برنامه نویس، ویدیو یا صدا ایدیتور هستید و با محاسبات پیچیده سروکار دارید لازم است پراسسر شما Corei5  و یا Corei7 باشد چون دارای 4 هسته میباشند. در غیر این صورت شما میتوانید از کمپیوتر هاییکه پراسسر آنها Corei3، AMD A، E series   وغیره باشند را انتخاب کنید.

2- RAM (random access memory):

نکته دومی که باید بیشتر متوجه بود عبارت از حافظه موقت یا RAM میباشد. برای محاسبات سنگین لازم است RAM 8 الی 16 جی بی در نظر گرفته شود و در غیر این صورت میتوان از کمپیوتر هاییکه RAM شان الی 4 جی بی باشند، خریداری نمود.

3- GPU یا گرفیک:

برای برنامه های ساده و گیم های معمولی یا نورمال اگر گرافیک کمپیوتر 2 جی بی DDR5 باشد بسیار خوب خواهد بود.

در غیر این صورت گرافیک آن اگر کمتر از 2 جی بی باشد مشکلی نخواهد داشت. در صورت محاسبات سنگین، کمپیوتر شما باید دارای کارتهای گرافیک باشد. کارت های گرافیکی بعنوان یک پراسسر جداگانه در همان بخش معین فعالیت میکنند مثلا کارت های گرافیکی برای گیم در حقیقت بجای مصروف ساختن CPU کمپیوتر، از کارت گرافیکی بخاطر پراسس گیم ها استفاده میکند. در بخش ارایه خدمات کارت های گرافیکی شرکت های NVIDIA، AMD و Intel فعالیت میکنند که از میان این سه شرکت، شرکت NVIDIA در مقام اول قرار دارد.

4- Screen یا صفحه نمایش:

کمپیوتر با صفحه نمایش 11، 12، 13 و یا 14 اینچ فضای کاری نسبتا کوچک را دارد و قابلیت حمل و نقل را آسان میسازد.

اما کمپیوتر با صفحه نمایش 15، 17 و یا 18 اینچ فضای کاری بیشتری را مهیا میسازد. و بیشتر در مواردی که حمل و نقل نیاز نیست مورد استفاده قرار میگیرد.

5- Battery:

که حد اقل بطری باید بتواند الی 3 ساعت چارج نگهداری کند.

سکینه موسوی

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.