مقدمه آموزش زبان برنامه نویسی پایتون(PYTHON)

مقدمه آموزش زبان برنامه نویسی پایتون(PYTHON)

آموزش زبان پایتون (python )را از کجا شروع کنیم ؟ به دنیای جذاب برنامه نویسی خوش آمدید . در آموزش زبان پایتون قصد دارم به صورت خلاصه و مفید ، ولی در عین حال کاربردی شما را با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا کنیم . قبل از شروع کدنویسی مقدمه را با جواب به سوالات ذیل اغاز می کنم.

پایتون چیست ؟

پایتون از جمله زبان سطح بالا میباشد که توسط گودیو ون روزوم در اواخر دهه ۱۹۸۰ ایجاد شد . زبان از نظر کدنویسی خوانایی بالایی دارد و در عین حال سادگی بسیار بالایی دارد و به همین دلیل برنامه نویسان را قادر می‌سازد تا به سرعت برنامه‌های خود را توسعه دهند .

شبیه بسیاری از دیگر زبان‌های برنامه نویسی پایتون به زبان انگلیسی نوشته شده و در نتیجه کامپیوتر قادر به درک آن نمی باشد . در نتیجه برای تفسیر آن ابتدا باید توسط مفسر تفسیر گردد . در نتیجه قبل از آغاز کدنویسی باید آن را بر روی سیستم خود نصب کنیم .

چرا پایتون ؟

سوالی بسیار خوبی است که چرا پایتون ایا پایتون مزایایی دارد نسبت به دیگر زیانهای پروگرام نویسی؟

تعداد زیادی از زبان‌های برنامه نویسی موجود هستند مثل C یا ++C یا جاوا . خبر خوب این است که همه زبان‌های برنامه نویسی سطح بالا بسیار شبیه هم هستند و تفاوت آن‌ها فقط در سینتکس و یا استرکچر ها بکار برده شده و کتابخانه‌های در دسترس و نحوه دسترسی به این کتابخانه‌ها می‌باشد .

یک کتابخانه مجموعه‌ای از منابع و کدهای از قبل نوشته شده است که ما می‌توانیم از آن استفاده کرده تا برنامه‌های خود را بنویسیم . اگر شما بتوانید یک زبان برنامه نویسی را به خوبی یاد بگیرید ، به راحتی می‌توانید زبان‌های دیگر را هم فرا بگیرید . اگر در زبان برنامه نویسی جدید هستید ، پایتون مرجع بسیار خوبی برای شروع می‌باشد .
یکی از ویژگی‌ها کلیدی پایتون سادگی آن می‌باشد که موجب می‌شود برای تازه کارها یادگیری آن بسیار آسان شود . بیشتر برنامه‌ها در پایتون نیازمند خطوط کد بسیار کمتری هستند . به علاوه پایتون دارای منابع عظیمی از کتابخانه‌های سوم شخص می‌باشد که قابلیت‌های این زبان را گسترش می‌دهد . همین بکاربردن خطوط کمتر و خلاصه بودن دستورات موجب می‌شود که خطاهای برنامه نویسی و زمان مورد نیاز برای توسعه برنامه به شدت کاهش یابند .
پایتون یک زبان برنامه نویسی کراس پلتفورم (cross platform) می‌باشد . به این معنی که کدنوشته شده در یک سیستم عامل مثل ویندوز در دیگر سیستم عامل ها مثل لینوکس و مک نیز بدون تغییر کارخواهد کرد .

چرا ما زبان پایتون را برای یادگیری انتخاب کرده‌ایم ؟

پایتون مهم‌ترین زبان برنامه نویسی در زمینه امنیت می‌باشد و اکثر برنامه‌های امنیتی از این زبان استفاده می‌کنند . ساختار پایتون و کتابخانه‌های موجود در آن به نحوی طراحی شده‌اند که به منظور ساخت برنامه‌های تحت شبکه بسیار کاربردی هستند . پس برای همه امنیت یک ضرورت به شمار می‌رود .

 

دنبال کنید ادامه دارد ……..

ستاره حیدری

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.