آیا می‌دانید شش سوال عام در مصاحبات کاری چیست؟

آیا می‌دانید شش سوال عام در مصاحبات کاری چیست؟

شما اکثرا برای پیدا نمودن وظیفه و شغل مناسب برای خودی تان سرگردان تمام دفاتر و شرکت ها را سر می زنید وقت زیادی در بر می گیرد تا شما به یک اعلان کاریابی مواجه می شوید و بعد از طی نمودن مراحل ثبت نام و امتحان، ممکن در لیست کوتاه شده شامل باشید که در این صورت شما باید متوجه مرحله بعدی که مصاحبه است باشید تا حاصل زحمات‌تان را حفظ کنید و بتوانید وظیفه مورد نظر را از آن خود کنید. این کار در صورتی ممکن است که شما بدانید چگونه باید جواب سولات‌شان را داد ولی شما هر گز قادر نخواهید بود که به صورت دقیق سوالات مصاحبه کاری تان را حدس بزنید اما می‌توانید آمادگی لازم برای سوالات احتمالی را داشته باشید، و اینکه باید بدانید کدام جواب برای کدام سوال مناسب و دقیق خواهد بود و یا کدام جواب شما را برای رسیدن به موفقیت و وظیفه رویایی تان کمک خواهد کرد. ما در این جا روی جواب دادن به شش سوال بسیار عام مصاحبات کاری بحث خواهیم کرد. سوالها قرار ذیل اند:

1- در مورد خودتان بگوید :

این سوال بسیار عام ،ولی یکی از سخت ترین سوالات است در صورتیکه شما آمادگی لازم را نداشته باشید.مصاحبه کننده از شما نمی پرسد سرگرمی شما چیست ،شما چند تا طفل دارید و یا خانه تان کجاست. این سوال دقیقا مانند یک اعلان تجارتی یک دقیقه ای می ماند که به شما یک دقیقه وقت داده شده تا شما مهارت، توانایی ها ، شخصیت و تجارب کاری مرتبط به وظیفه مورد نظرتان را خلاصه کنید و این بسته گی به مهارت شما دارد تا چی اندازه می توانید توانایی تان را به نمایش بگذارید و باید در دو و یا سه جمله کوتاه توانایی های را که مرتبط به وظیفه است و نشان می دهد که شما واقعا شایستگی انجام این وظیفه را دارید ذکر کنید.

کارجو هنگام مصاحبه برای یافتن وظیفه

کارجو هنگام مصاحبه

2- چرا باید شما را انتخاب کنیم ؟

در این سوال شما باید روی جزئیات و نکات ریز دقت کنید وآنها از شما دقیقا تفاوت تان را با دیگران می پرسد و بسیار عالی است که شما بتوانید تفاوت تان را ذکر کنید در حالی که بعضی ها از تفاوت خود با دیگران بی خبر است شما باید به صورت دقیق و کلیدی همان تفاوت را ذکر کنید که شما را از دیگران متمایز می سازد. تا حد ممکن کوشش کنید مثال های واقعی از تجارب تان در شرایط دشوار را ذکر کنید تا آنها نیز مطمئن شود که شما بهترین انتخاب برای این وظیفه هستید.

3- چرا می خواهید اینجا کار کنید ؟ در مورد شرکت ما چه می دانید ؟

چطور می توان در مصاحبات کاری موفق شدان اشاره کنید و همچنان در مورد توانایی تان که نشان می دهد شما می توانید در حل این مشکلات کمک کننده باشید و در حد ممکن مثال های واقعی که نشان می دهد شما در شرایط مشابه آن چگونه عمل کرده اید ذکر کنید.

 

4- نکات ضعف تان چیست ؟

از جواب دادن به این سوال امتناع نکنید انسان ها موجوداتی با تمام کمالات نیست و این را هر کسی می داند به جای آن کوشش کنید نکات ضعف تان را پیدا کنید و در جریان مصاحبه از آن به نفع تان استفاده کنید مثلا شما می توانید مثال های واقعی از آموخته های تان در رابطه به نقطه ضعف تان را ذکر کنید و اینکه شما می توانید از نقطه ضعف تان در جهت مثبت استفاده کنید.

5- چرا وظیفه قبلی تان را ترک کردید؟

شما باید روی این نوع سوالات دقت کنید و کوشش کنید جنبه منفی این سوال را نبینید. در جواب این سوال می توانید از آموخته های تان ، رفتار خوب کارمندان ریس و تمام خوبی های محل کار قبلی تان ذکر کنید و این را هم یاد آور شوید که به دنبال آموختن و تجربه کردن موضوعات جدید هستید و علاقه مندی زیاد برای کارکردن در این وظیفه دارید.

6- پنج سال آینده تان را چگونه می بینید ؟

مصاحبه کننده نمی پرسد که شما تا پنج سال بعد در زندگی شخصی تان چه تغییرات خواهد آمد بلکه منظور او از زندگی کاری تان خواهد بود زندگی کاری مرتبط با شغل فعلی تان که موضوع مورد بحث آنهاست شما باید پلان های کاری تان را ذکر کنید و اینکه تا پنج سال بعد می خواهید تا چه سطح در ساحه کاری تان رشد کنید.

آمادگی گرفتن برای جواب دادن به یک مصاحبه کاری کلید پیروزی شماست و شما را فرد با وقارتر و با اعتماد به نفس نشان می دهد.

منتظر نظرات سازنده و زیبای شما از طریق بخش کمینت هستیم. با رجوع باشید.

نسرین آزاد

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.