چگونه رمز Ubuntu 17.04 Root را بازیابی کنیم؟

چگونه رمز Ubuntu 17.04 Root را بازیابی کنیم؟

بازیابی رمز فراموش ‌شده‌ی Ubuntu Root راه ساده‌ و بدون استفاده از ابزارهای اضافی دارد. با تعقیب رهنمایی‌ها ذیل از داکنمنتشن رسمی Ubunto، باید مراحلی را جهت بازیابی رمز فراموش شده‌ی Ubuntu Linux طی کنید.

 • کمپیوتر تانرا مجددا راه اندازی کنید
 • دکمه‌ی Shift را هنگام راه‌اندازی شدن بگیرید تا منوی GRUB باز شود.
 • تصویر تانرا مشخص کنید و دکمه‌ی E را جهت ویرایش کردن فشار دهید.
 • خطی که با “linux” شروع شده را دریابید و “rw init=/bin/bash” در آخر آن اضافه کنید.
 • دکمه‌های CTRL + x یا F10 را برای شروع فشار دهید.
 • در “passwd” نام کاربری تایپ کنید.
 • رمزتانرا سیت کنید.
 • سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

مراحل تبدیل رمز در Ubuntu Linux

 1. هنگامی که سیستم Ubuntu خود را راه‌اندازی می‌کنید، دکمه Esc یا Shift را فشار دهید تا صفحۀ منوی GNU GRUB متوقف شود. با دکمه‌های Arrow صفحه‌کلید خود می‌توانید از یک گزینه به گزینه‌ی دیگر بروید. Ubuntu را انتخاب کرده و E را برای ویرایش کردن فشار دهید.

  ازیابی رمز فراموش‌شده در Ubuntu - رجوع

  بازیابی رمز فراموش‌شده در Ubuntu – رجوع

 2. بعد از ویرایش صفحه زیر را می‌بینید: تلاش کنید تا بصورت دقیق خط “ro quiet splash $vt_handoff” را بیابید و آنرا حذف کنید.

  بازیابی رمز Ubuntu Root - رجوع

  بازیابی رمز Ubuntu Root – رجوع

 3. بعد از حذف کردن خط بالا این خط “rw init=/bin/bash” را جابجای ان کنید و F10 یا CTRL + X را برای راه‌اندازی مجدد فشار داده و مراحل بازیابی رمز فراموش شده‌ی Ubuntu را تعقیب کنید.

  بازیابی رمز مدیریت Ubuntu

  بازیابی رمز مدیریت Ubuntu

 4. حالا سیستم پوسته‌ی خط‌‌فرمان یا root shell command prompt را برای تان باز می‌کند. اول، با اجرای فرمان “mount | grep -w /” بررسی کنید که آیا تقسیم‌بندی شما در حالت read-write است یا خیر. فرمان را اجرا کرده Enter را بزنید.

  بازیابی رمز Ubuntu Root - رجوع

  بازیابی رمز Ubuntu Root – رجوع

 5. در آخر، برای بازیابی رمز Ubunto root فرمان “passwd” را نوشته و Enter را فشار دهید. بعد رمز جدید را دومرتبه؛ نوشته و Enter، کنید.

با راه‌اندازی سیستم شما می‌توانید با رمز جدید خود وارد حساب کاربر شوید. این همه چیزهای بود که با آن می‌توانستید رمز فراموش شده را تغییر دهید بدون استفاده از ابزار اضافی.

امیدواریم که ازین مقاله‌ی ساده جهت بازیابی رمز فراموش ‌شده‌ی همه‌ی Ubuntu Linux لذت و بهره برده باشید. نظرات تانرا با ما شریک سازید.

 

منبع: TECHNIG

رضا بیانی "فرزام"

غلام رضا بیانی "فرازم" متولد سال 1376، در ولسوالی مرکز بهسود ولایت میدان‌ورک افغانستان هستم. نسبت به علاقه‌مندی زیاد به رشته‌ی کامپیوتر و مهندسی آن، از طریق کانکور سراسری افغانستان جذب دانشکده‌ی انجینیری کامپیوتر دانشگاه پولی‌تخنیک کابل شدم و در آنجا تحصیلم را به پیش می‌برم. در دیگر اوقات مشغول طراحی وب، وبلاگ‌نویسی، مدیریت سایت Codejow.com و همچنان سایت روبروی شما (رجوع) می‌باشم.

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.