تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

تکنیک های روانشناسی مثبت و زیبا می توانند تاثیر زیادی در زندگی رومزه و کسب موفقیت های مختلف برای ما داشته باشند و مطالعه اینگونه تکنیک ها یکی از روش های موثر برای کسب انرژی مثبت محسوب می گردد. در این مقاله مجموعه‌یی از بهترین تکنیک های کوتاه روانشناسی را گردآوری نموده ام که پیشنهاد می کنم آنها را از دست ندهید و با استفاده از این جملات زیبا، به دید جدیدی از زندگی دست یابید که می تواند سرشار از امید و موفقیت باشد. تا پایان ما را با این جملات خواندنی و زیبا همراهی نمایید.

بعضی از تکنیک های روانشناسی که میتواند در زندگی شما تغیر مثبت ایجاد کند قرار ذیل میباشند.

پایان فکر درباره چیزهای ناتمام

تکنیک اول بیان میکند که؛ معمولا مغز انسان به چیزهایی فکر میکند که نا تمام باقی مانده اند. لذا هنگامیکه میخواستید در مورد موضوعی فکر نکنید چند دقیقه ای نشسته و آنرا نزد خود به اتمام برسانید و نتیجه ای در نظر بگیرید بعد از آن، آن موضوع به ذهن تان کمتر و کمتر خطور خواهد کرد. مثلا زمانیکه یک آهنگ نا خواسته به ذهن تان می آید میتوانید آن آهنگ را تا آخر بخوانید و نزد خود به ختم آن فکر کنید بعدا دیگر به ذهن تان خطور نخواهد کرد.

تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

در مجلس پهلوی کسی بنشینید که همرایش دعوا کردید

اگر با کسی جنگ کرده اید و با آن شخص در مجلسی قرار دارید و ممکن است در باره شما بد صحبت کند و یا با شما برخورد کند. در این صورت هر چه میتوانید نزدیک آن شخص بنشینید. نشستن شما نزدیک به آن شخص باعث میشود آن شخص نتواند در باره شما بد صحبت کند.

برنامه ریزی برای فعالیت ها

این تکنیک روانشناسی بیان میکند که؛ یک لیستی از کار ها و یا فعالیت هایی را برای خود درست کنید که میتواند حال شما را بهتر کند. زمانیکه ناراحت بودید و یا خشمگین بودید میتوانید یکی از آنها را انجام دهید تا حال شما را بهتر کند.مثلا یکی از این فعالیت ها میتواند رقص کردن باشد و یا شنیدن آهنگی و یا ملاقات با یکی از دوستان شما.

تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

همه را دوست داشته باشید

معمولا وقتی از شخصی نفرت دارید در حقیقت به آن شخص اجازه میدهید که حال شما را میتواند بد کند و یا اگر کسی را دوست دارید به آن شخص اجازه میدهید که حال شما را میتواند خوب کند. پس شما میتوانید انتخاب کنید که همه حال شما را خوب کند لذا همه را دوست داشته باشید تا بتوانید همیشه خوش باشید.

اگر میل به اجرای یک کاری ندارید، چند لحظه خودرا مصروف آن کنید

اگر میل به اجرای یک کاری ندارید. و میخواهید آنرا انجام دهید. اجبارن خود را دقایقی مصروف آن کنید بعد از آن خواهید دید که میل شما به آن طرف یا انجام کاری بیشتر میشود. مثلا میخواهید درس بخوانید اما میل به درس خواندن ندارید. پس چند دقیقه یا ساعتی خود را مشغول درس کنید و بعد خواهید دید که میل شما به خواندن درس خیلی بیشتر از قبل است.

تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

اطمینان از انجام کار که از شخصی میخواهید

هنگامیکه میخواهید شخصی کاری را برای شما انجام دهد و اطمینان ندارید که کار شما را انجام خواهد داد یا خیر؛ یک تکنیک روانشناسی کاربردی وجود دارد که میتوانید از آن استفاده کنید طوریکه یک کار بزرگتر از آنرا از همان شخص تقاضا کنید خواهید دید که شخص همان کاری را که شما میخواستید برای تان انجام خواهید داد. مثلا میخواهید شخصی برای شما جگ آب را بدهد. از او تقاضا کنید که برای شما یک گیلاس آب بدهد خواهید دید که آن شخص جگ آب را برای شما خواهد داد.و یا اگر از شخصی دو هزار افغانی قرض را میخواستید پس از وی بیشتر از دو هزار را بخواهید در این صورت برای شما دو هزار افغانی قرض خواهد داد.

این تکنیک روانشناسی بیان میکند که وقتی میخواستید از یک طفل یک چیزی را بگیرید میتوانید یک چیز دیگری به آن پیشنهاد کنید. در این صورت طفل آن شی را به شما خواهد داد.

تکنیک های ساده اما مفید روانشناسی برای همه

احساست تانرا بیان کنید

یکی از تکنیک های روانشناسی بیان میدارد که همیشه احساسات خود را ابراز کنید ابراز احساسات واقعن معجزه میکند.که این ابراز احساسات میتواند برای دوست تان باشد یا در خلوت با خودتان ویا هم در خلوت با خداوند(ج).

ما را در رجوع دنبال میتوانید.

سکینه موسوی

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.