آیا میدانید بزرگترین ویب سایت آن لاین ویدیوی دنیا با چی انگیزه و چطور ایجاد شد ؟

آیا میدانید بزرگترین ویب سایت آن لاین ویدیوی دنیا با چی انگیزه و چطور  ایجاد شد ؟

استیو چن ” هر کسی آروزی ستاره شدن را دارد “استیو چن مهاجر تایوانی که همرای فامیل خود  به امید یک زندگی بهتر به امریکا رفته بود و این آرزوی او زمانی  به واقعیت تبدیل شد که همرای چاد هارلی موفق به ساختن ویب سایتی شد که امروز بزرگترین ویب سایت ویدیو انلاین دنیا شده که سبب قرار دادن  استیو چن و چاد هارلی در رده 50 فرد مهم  جهان شده است یوتیوب ویب سایت که در سال 2006  در مجله تایم عنوان اختراع سال را به خود گرفت.
زندگی نامه استیو چن : 
استیو چن در اگوست ۱۹۷۸ در تایوان بدنیا آمد و تا هشت سالگی در همان جا زیست میکرد که بعد از آن همرای فامیل به آمریکا مهاجر شدند. استیو چن در مکتب (Hersey high school )شامل شد و بعد هم در اکادمی ( Science Academy Illinois  math and ) که بعد از ختم مکتب داخل دانشگاه (Illinois)در Urbana- Champaign  برای گرفتن دیپلوم از رشته کمپیوتر ساینس شد که در پهلوی آن یک وظیفه نیمه روز در یک شرکت بازرگانی بنام paypal داشت که زندگیش را برای همیشه تغیر داد.


زندگی نامه چاد هارلی: 
چاد هارلی در سال ۱۹۷۷ به حیث دومین فرزند خانواده که پدر آن مشاور مالی و مادرش معلم مکتب در برنامه جهانی gifted program بود بدنیا آمد. چاد  همرا با خواهر بزرگتر و برادر کوچکتر خود در پنسلوانیا بزرگ شدند . در سال ۱۹۹۵  از مکتب (Twin Valley High School ) فارغ شد و داخل دانشگاه Indiana پنسلوانیا شد تا دیپلوم خویش را در رشته هنرها اخذ کند که قبل از فراغت از دانشگاه او نیز برای گرفتن یک وظیفه به شرکت  paypal مراجعه کرد و آنها از چاد خواستند برای نشان دادن توانایی خود در هنر برای شان یک لوگو دیزاین کند .چاد هارلی موفق شد لوگوی دیزاین کند که تا امروز لوگوی شرکت paypal است .

Chad Hurley

Chad Hurley

موفقیت چاد هارلی زمینه آشنای او با استیو چن در paypal شد تا اینکه آنها به دوستانی صمیمی تبدیل شدند و بیشتر اوقات فراغت شان را  روی موضوعات و ایده های مختلف تجارتی با هم بحث میکردند ، تا اینکه شرکت eBay شرکت paypal را به قیمت 1.54بیلیون دالر خرید . هر دو جوان تصمیم گرفتند سهم خود را برای ایجاد یک کاریکه بتوانند از استعداد و مهارت انجینیری استیو چن و خلاقیت چاد هارلی استفاده کنند به مصرف برساند ، که هر دوی آنها روی ساختن یک شرکت توافق کردند .


در جنوری سال 2005 هارلی و چن در یک مهمانی دوستانه که در سانفرانسسکو برگزار شده بود اشتراک کردند در این مهمانی آنها ویدیو های زیادی گرفته  بودند که میخواستند در گروپ دوستان شان شریک کنند ، فایل و ویدیو ها بدلیل زیاد بودن قابلیت ایمیل کردن را نداشت و همچنان پست کردن آنها زمانی زیادی را در بر میگرفت. از همین جا بود که نظریه ساختن یوتیوب به ذهن آنها خطور کرد . هارلی و چن با پولی که از فروش شرکت paypal بدست آورده بودند یوتیوب را ساختند تا هر کس به صورت آسان ویدیو های شان را اپلود و شریک سازد که این آغاز یک انقلاب بزرگ بود.

 Foyoutube
هارلی میگوید ” ما عجله نداریم ، ما علاقمند ساختن مجتمع خود هستیم ‘ما کوشش میکنیم که این کشف خود را پیشرفت دهیم ‘ ما تلاش داریم  تجربه مردم  را در ویب سایت مان پیشرفت دهیم  “.آنها هیچ عجله ای نداشتند اما ویب سایت شان به سرعت رشد میکرد که امروز یوتیوب نصف مارکیت ویدیو های ان لاین جهان را به خود اختصاص داده است و هنوز در حال پیشرفت است .هیچ کس فکر نمی کرد یک جوان ترک تحصیل کرده و یک جوان که علاقمند هنر است آغازگر چنین ابتکار بزرگ باشد.
ویژگی هایکه سبب شد یوتیوب رشد سریع داشته باشد :
User-Oriented:
استیف چن و هارلی مطابق تجربه شخصی خودشان میدانستند که شریک ساختن  و اپلود کردن یک ویدیو ان لاین چقدر سخت است بناً آنها خواستند که ویب سایت شان برای هر نوع استفاده کننده مفید باشد.  اساس کار آنها اولویت دادن به نیازهای استفاده کننده گان و آسان کردن پخش ویدیو ها و معلومات در حد ممکن بود . امروز یوتیوب در حد میلیونها user دارد .
Unique:
زمانیکه شما YouTube.com را می بینید این امکان برای شما وجود دارد که در رابطه به هر موضوعی  اطلاعات مورد نظر تان را پیدا کنید که شما نمی توانید در منابع دیگر آن را پیدا کنید . در یوتیوب از ویدیو های موسیقی دهه 80 ، سخنرانی های سیاسی و تمام واقعات روز به صورت تضمینی وجود دارد .

WellTime:
یویتوب ویب سایت که در زمان درست و مطابق نیاز استفاده کننده گان خود ساخته شد
Focused:
هدف هارلی و چن از ساختن یوتیوب ساختن ماشین پول نبود آنها دنبال ساختن یک تجارت پایدار و منافع استفاده کننده گان خود بودند. که این موضوع موفقیت بیشتر این ویب سایت را تعیین میکرد.

 

با رجوع  باشید

نسرین آزاد

پست‌های مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید:
کد امنیتی در تصویر کلیک کنید برای به روز رسانی تصویر امنیتی.